Ian van der Pool
Członek międzynarodowej komisji norm FM ISO/TC267
Członek międzynarodowej komisji norm FM ISO/TC267
Członek międzynarodowej komisji norm FM ISO/TC267
Członek międzynarodowej komisji norm FM ISO/TC267, przewodniczący europejskiej komisji norm FM CEN/TC348, a także zastępca dyrektora organizacji FM w Ministerstwie Obrony Holandii.
Ian jest wybitnym doradcą organizacyjnym. Liderem mocno zorientowanym na biznes, zawsze myśli w kategoriach możliwości i potrafi osiągać wyniki w bardzo krótkim czasie. Ian prowadził różne zespoły profesjonalistów i pracowników operacyjnych.
Ma blisko 30 lat doświadczenia w przywództwie w operacjach i usługach korporacyjnych. Ostatnie jego doświadczenia związane są doradztwem i edukacją z zakresu standardów ISO41000 dotyczących zarządzania obiektami, zarządzania nieruchomościami korporacyjnymi, kontraktami, popytem, łańcuchem dostaw, imagineeringu i modelowania biznesowego.
W organizacjach, w których docenia się i wdraża standardy zarządzania, zauważalny jest wyraźny wzrost efektywności. Niestety, wiele firm deklaruje brak potrzeby wprowadzania standardów. W niektórych przypadkach słyszę, że interlokutorzy „mają ISO”, ale zazwyczaj mają na myśli system zarządzania jakością ISO 9001, który koncentruje się na wewnętrznych procesach, co w obecnych czasach jest zdecydowanie niewystarczające.
CZYM I DLA KOGO JEST POLSKA RADA FACILITY MANAGEMENT (PRFM)?
Polska Rada Facility Management jest stowarzyszeniem branżowym działającym na rynku od 2017 roku. Zrzesza kluczowe podmioty z branży FM, a także osoby związane z dostarczaniem wszelkiego rodzaju usług dla obiektów. Ma na celu opracowywanie jak najwyższych standardów z zakresu obsługi obiektów, konsolidację branży, a także promowanie dobrych praktyk na rynku nieruchomości komercyjnych i edukację specjalistów zajmujących się FM-em.
Więcej na stronie: https://www.prfm.pl/
Standardy i procedury to coś więcej niż tylko zestaw przepisów — to narzędzia, które łączą zarządzanie i technologię, pomagając organizacjom na całym świecie sprostać globalnym wyzwaniom, od cyberbezpieczeństwa po zrównoważony rozwój.